محل تبلیغات شما

مهشاد : 

سلام. من یک دوست و همکار داشتم که آدمی خدا ترس نبود دیگران رو مسخره میکرد تو اداره کار مردم انجام نمی داد یا می پیچوندشون. آدم مغرور و همیشه بد مردم رو میخواست و. سر یه چیزی رابطمون قطع شد و من پیش یکی بدیش کردم و بعد هم پشیمون شدم ازش معذرت خواهی کردم . اون کلی عصبانی شد و نفرینم کرد من خیلی پشیون شدم و از در گاه خدا استغفار کردم که بدگویش کردم از نفرینش میترسم و کاملا باهم قطع رابطه کردیم البته خیلی هم بدگویش نکردم توبه کردم هیچوقت بد دشمن خودم هم نگم .آیا نفرینش میگیرد نفرین کرد که هیچوقت رنگ خوشبختی نبینو . خدا منو ببخشد نمیدونم چکار کنم حلالیتمم قبول نکرد . آیا نفرینش میگیرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید چون خیلی دغدغه فکری دارم.

پاسخ   : 
با سلام و درود خدا و رسولش بر شما
رسول خدا (ص) فرمودند: هرگاه لعنت از دهان لعنت ‏گر خارج شود نگاه می‏کند، اگر راهی  به سوی آن چیزی که متوجه آن شده است یافت به طرفش میرود وگرنه به طرف کسی  که از دهانش خارج شده است برمی گردد». امام باقر(ع) فرمودند: از لعنت کردن مؤمن بپرهیزید که به خودتان برمی گردد». سرور گرامی با توجه به این دو روایت و بخصوص اینکه ما سخن پیامبر را سخن خدا و حق می دانیم، نفرین به شما نمی رسد بلکه به خودِ آن شخص باز میگردد. شما اصلا خود را ناراحت نکنید او میداند که فرد درستکاری نیست بخصوص که مردم را میپیچاند خودش کاملا می داند که جایگاهی نزد خدا ندارد که نفرینش در حق شما مستجاب شود، لذا از یک تکنیکِ تخریبگرِ روانشناسی استفاده کرده است و میخواسته است که در شما ایجاد ترس دائمی کند و در شما یک حس گناه و ناراحتی ایجاد کند، البته تا این لحظه هم موفق بوده است شیاطین همیشه کارشان همین است و این فرد تا اصلاح نشود از شیاطینِ انس می باشد یکی از پلیدترینِ اعمال، کار مردم را دچار اشکال کردن است. امیدوارم که ترس واهی را از دل شما زدوده باشم و راهکار این است که برای او دعا کنید زیرا با دعا برای هدایتِ او، باعث می شود که گناهِ شما هم در حق او زایل شود. سرافراز باشید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها